Cepu-cepu pīrādziņus...

Šajās brīvdienās cepu vēl vienus pīrādziņus, bet šoreiz izmēģināju gatavu maisījumu. Veikalos tagad pārdodas paciņas, kur virsū rakstīts " Rauga mīkla". Man bija šāda:

006


Iepakojumā iekšā ir divas paciņas - viena ar sauso raugu, otra ar miltu maisījumu. Ieraugu taisīju pēc savas modes - paciņas saturu sajaucu ar 2 t.k. cukura un pusglāzi silta ūdens( uz paciņas bija rakstīts, ka jāliek klāt ūdens, nevis piens). Tad piebēru klāt visu otrās paciņas saturu, pārējo ūdeni un pāris ēdamkarotes ar eļļu. Visu sajaucu un noliku uzbriest. Mīkla diezgan ilgi cēlās, bet beigās bija ļoti pufīga. Mulsināja fakts, ka mīkla šausmīgi lipa pie rokām. Ar nazi griezu gabaliņos.

007


Arī pildījums man šoreiz bija savādāks - liellopu sirds. Šādu pildījumu mana mamma vienmēr gatavoja, kad cepa pankūkas ar gaļu. Gaļu viņa aizstāja ar vārītu sirdi.
Sirdi sagriež palielos gabalos un kopā ar 1 sīpolu, pāris ķiploku daiviņām, pāris burkāniem,diļļu un seleriju kātiem uzvāra, pievieno sāli,piparus, lauru lapas. Šo buljonu var pēc tam izmantot arī kādas zupas pagatavošanai. Tad sirdi izmaļ caur gaļas maļamo mašīnu. Ar šo samaltu gaļu pilda pīrādziņus. Sanāk diezgan garšīgi un ir lētāk nekā izmantot gaļu un liesāk par speķi.

005

Pīrādziņi sanāca ne visai glīti - gandrīz trīsreiz lielākus no krāsns izņēmu ārā un līdz ar to arī pēc atdzišanas mazliet sakritās un izskatījās " pēc vecām vecenītēm" - tikpat nelīdzenas un grumbainas :))
008

Bet visā visumā man patika šī mīkla un ja neņem vērā ārējo izskatu, tad esmu apmierināta ar gala rezultātu!

Nav komentāru: