PAPASADA

Nosaukums PAPASADA nācis no spāņu valodas - papa asada - cepts kartupelis ( vārds PAPA ir saīsinājums no PATATA).Pieļauju domu, ka daudzām tautībām šādi cepts kartupelis ir nacionālais ēdiens,arī latviešu virtuvē.  Taču es šo kartupeli zinu tieši zem šāda nosaukuma.

 Pats galvenais šajā receptē - jānopērk lielie kartupeļi. Parasti  tirgotāji ļoti labprāt  speciāli piemeklē, jo tik lielus  reti kurš labprāt pērk. Kartupeļus  kārtīgi nomazgāt un salikt uz restēm vai cepešpannas uzkarsētajā krāsnī. Nevajag ne taukvielu, ne ūdeni - vienkārši tāpat saliek. Apmēram pēc 30-40 min. var sākt pārbaudīt. Atkarībā no kartupeļu lieluma ap šo laiku viņiem tā kā jau jābūt gataviem!

055

Gatavos kartupeļus ņem ārā un karstu liek uz šķīvja. Kartupeli virspusē iegriež ar nazi, bet ne līdz galam un pārlej vēl karstu kartupeli ar mērci. Šo kartupeli parasti ēd ar karotīti, vienlaicīgi ēdot kartupeļu mīkstumu ar mērci. Uz šķīvja parasti paliek tikai miziņa.Kaut-gan pazīstu tādus, kas arī to miziņu apēd!
Mērci gatavo no krējuma vai majonēzes ( diētiskajā variantā var ņemt jogurtu bez piedevām vai Lakto), siera un  ķiplokiem, vai sarīvētiem āboliem un mārrutkiem. Var likt arī zaļumus un mazliet biezpiena klāt vai smalki sagrieztus marinētus gurķīšus.  Ar jebkuru mērci ir ļoti garšīgi!

056

Nav komentāru: