Oriģinālreceptes sastāvdaļas šim ievārījumam ir gurķi un piparmētras.
Recepte:
1 kg gurķu;
600g cukura;
2 citronu sula un miziņa;
piparmētras
Piparmētras sasmalcina. Gurķus nomizo, sagriež uz pusēm, izņem sēkliņas un sagriež smalkāk. Jau sagrieztus gurķus pārliek katliņā ar biezu dibenu, pārber ar cukuru, piparmētrām, strēmelītēs sagrieztu citrona miziņu un citrona sulu un noliek uz pāris stundām ievilkties. Uz 2-3 stundām.
Katliņu uzlikt uz uguns un uzvārīt, tad uz vidējas uguns vārīt apmēram 30 min., kamēr gurķi ir sakaramelizējušies.
![]() |
Šis ir gurķu variants |
Pēc pāris eksperimentiem man ir žēl produktu, tāpēc visu nepazīstamo es izmēģināšanai taisu ļoti minimāli. Jo ja man negaršos, nebūs tik žēl izmest ārā.
Nu... kā lai to pasaka...bija čujs, ka jāpamēģina ar pāris gurķiem, sadalot proporcionāli visas pārējās sastāvdaļas. Vārīts gurķis ir un paliek vārīts gurķis. Turklāt pie šī šķidruma daudzuma man ievārījums piedega pirms kaut kas tur vispār sanāca.
Bet esmu neatlaidīga meitene un nolēmu mazliet pārtaisīt recepti un atkārtot. Cik es saprotu no ievārījumiem, tad ievārījumā ir galvenais tā " tumīgā" konsistence. Šo tumīgumu var dot kabacis, kas šajā gadījumā aizvieto gurķus. Citronu es arī aizvietoju, jo izņemot skābumu citrons šeit neko nedeva. Otrajā variantā es liku laimu.
Un darīju tā:
katliņā ielēju nelielu ūdens daudzumu un sametu nomizotus un sagrieztus kabačus. Ūdens bija tik daudz lai nodegtu kabačus. Uzliku vārīties. Pievienoju cukuru - daudzumu arī nepateikšu, bet lai ir vairāk saldāks nekā gribētos, bet žoklis ciet tomēr nelīp. Laima sula pašķaidīs to saldumu, bet cukurs vajadzīgs, lai veidotos karamele. Kad kabači bija gandrīz gatavi, es pievienoju sagrieztas piparmētras, laima sulu un sagrieztu strēmelītēs laima miziņu (bet tikai to zaļo daļu, balto nē).
Ar kartupeļu stampiņu pastampāju un vārīju līdz kabači izjūk, bet ievārījums sāks karamelizēties.
Nu šis variants man likās ļoooti labs! Laims dod savu savdabīgo piegaršu, bet kabači dod to vajadzīgo mīksto konsistenci. Nav vairs gurķu strēmelītes jūtamas un tāda savdabīga gurķu piegarša.
Pirmajam ievārījumam bēdīgs gals - izmetu podā!
Otram variantam liktenis galu galā ir līdzīgs, bet dzīve ilgāka un daudz košāka!
Ievārījumu pasniedz pie mīkstiem sieriem, tostiem