Visvienkāršākais gaļas pīrāgs

Atradu kaut-kur netā šo mīklas recepti - mani pārsteidza, cik viegli un vienkārši ir pagatavojams.
Mīklas recepte:
1gl. kefīra vai rūgušpiena 
milti pēc izjūtas ( apm. 2 gl)
sāls, soda
( šī ir oriģinālrecepte)
Visu sajaukt un ar mīklas rullīti izrullēt. Pārbērt ar vienu šķipsnu sāls un vienu sodas, salocīt uz pusēm un vēlreiz uz pusēm, atkal izrullēt( sāli un sodu vairs nebērt!), vēlreiz pārlocīt četrās daļās un atkal izrullēt, un vēl vienu reizi atkārtot. Tad uz 30 min. ielikt ledusskapī. Formu izklāt ar cepamo papīru un izkārtot mīklu. Pildīt var ar visu, kas ienāk prātā, gluži kā picu!Cept cepeškrāsnī.
Tur, kur es šo recepti ņēmu ( vairs jau neatceros kur) bija rakstīts, ka izmantoja buttermilk. Es savā blondīnes prātiņā, nolēmu, ka tas ir saldais krējums. Kā reiz mājās kefīrs nebija, bet bija sācis jau skābt saldais krējums, ar ko arī veiksmīgi aizvietoju kefīru. Arī sodas vietā pieliku cepampulveri. Gatavam pīrāgam mīkla sanāca kā ļoti mīksts sāļš cepumiņš. Nu ļooti garšīgi! 

03
Nākamreiz mīklai izmantoju nu jau oriģinālreceptē minēto kefīru.Šajā reizē cepu divus pīrāgus - vienu ar gaļu, vienu ar ķiršiem. Nezinu, kas nebija kā vajag, bet mīkla sanāca diezgan gumijota un mums īpaši negāja pie dūšas.

Te, ja uzmanīgi ieskatīties, tad pat var redzēt, cik gumijota mīkla.

04


Šī ir universāla mīkla - var arī pīrādziņus taisīt no viņas un cept vienkārši uz pannas.

Nav komentāru: