Igauņu siļķu salāti ar degvīnu

Pirmkārt, liels paldies visiem par vēstulēm, mīļiem vārdiem un ieteikumiem!Šoreiz centīšos izdabāt Sniedzes kundzei no Jūrmalas ))))Viņa rakstīja, ka ļoti daudz šajā žurnālā ir itāļu, spāņu un citu dienvidu tautu recepšu. Vai nevarētu arī kādu ziemeļniekiem raksturīgu recepti nopublicēt?! Kāpēc ne?! Lūdzu! Šoreiz igauņu recepte.

Man šie salāti atgādina veco labo siļķi kažokā, bet ir krietni pikantāki.
Kaut gan man likās šausmīgi dīvaini, ka šis variants ir no igauņu virtuves. Tāds sastāvs man vairāk asociējās ar Krieviju. Es sāku pētīt, vai tiešām siļķe kažokā ir krievu tautas recepte. Un sev par pārsteigumu atklāju,ka šo salātu vēsture ir tikai 40 gadus veca. Recepte radās Padomju Savienībā totāla deficīta laikos, kad produktus "izmeta" un "deva pa vienai precei vienās rokās" un darbā izsniedza taloniņus, ar kuriem devās uz Pasūtījumu galdu (toreiz bija tādi specializēti veikali), lai saņemtu deficītu - vistu, zaļos zirnīšus, kondensēto pienu, servelādi, šokolādes konfektes "Vāverīte" un "Sarkanā magone". Padomju saimnieces arī tādos apstākļos klāja šikus galdus un no parastiem produktiem gatavoja satriecošus ēdienus.

Un tā - igauņu siļķu salāti degvīna mērcē.

007


Recepte:
4 siļķu filejas
4 vārīti kartupeļi
1 vārīta biete
2 marinēti gurķi
1 baltais sīpols
saišķīts diļļu
2 ēd.k. baltvīna etiķa
100g 25% krējuma RASA
80 ml degvīna
1 tējk. sinepes
sāls/pipari pēc garšas
2 cieti vārītas olas


Siļķes fileju sagriež mazos gabaliņos. Kartupeļus, marinētus gurķus, bieti un nomizoto sīpolu arī sagriež gabaliņos.
Dilles noskalo, nosusina un sīki sakapā.
Etiķi sakuļ ar skābo krējumu, degvīnu, sinepēm, dillēm, sāli un pipariem. Iemaisa sagrieztos dārzeņos un pievieno siļķi. Pārklāj ar vāku vai foliju un uz 2 stundām liek ledusskapī, lai ievelkas.
Olas noloba un sagriež četras daļās. Salātus kārto uz šķīvja, rotā ar olu un dillēm.

P.S. Uzmanību, pārmērīga alkohola lietošana var kaitēt jūsu veselībai! ))))

Nav komentāru: